Written by in NewsyStyczeń 18th, 2015

ces2014

Do 10 stycznia trwały targi elektroniki konsumenckiej w Las Vegas. Jest to impreza tradycyjnie uznawana za jedną z najważniejszych w całym technologicznym światku, często decydująca o tym, jak danej firmie uda się wejść w nowy rok. Dlatego też w trakcie pobytu w stolicy hazardu mało kto kalkuluje, wytaczane są najcięższe działa. Zobaczmy, co do tej pory zostało na pustyni w Nevadzie zaprezentowane.

Nie będziemy tu jednak wspominać o oczywistościach typu ‘LG zaprezentowało swój największy telewizor, a Samsung stworzył tablet z jeszcze wyraźniejszym ekranem’. Tradycyjnie, największe hity zostaną prawdopodobnie zaprezentowane ostatniego dnia targów, tymczasem zobaczmy, czym mogliśmy już zostać zaskoczeni.

Na pierwszy rzut Sony – japoński gigant płynie na fali entuzjazmu powodowanego świetną sprzedażą ich najnowszej konsoli. Przed targami sporo mówiło się o usłudze PlayStation Now, skąd można by strumieniować gry. I faktycznie, PS Now zostało zapowiedziane – w największym skrócie ma to być platforma, z której dostęp do cyfrowego świata gier będą mieli nie tylko posiadacze PS4, ale i PS3, PS Vita, a nawet telewizorów z dostępem do Internetu oraz tabletów. Szykuje się zatem prawdziwy rozrywkowy kombajn, z poziomu którego będziemy mieli dostęp do niezliczonej bazy produktów.

playstation now

Na tym jednak nie koniec! Japończykom marzy się jednak coś więcej, dlatego też zapowiedzieli, że wkrótce ma powstać cały ekosystem osadzony w chmurze, łączący programy nadawane na żywo oraz platformy VoD. Wszystko to sprawia, że w jednym miejscu otrzymamy dostęp do najważniejszych obecnie form rozrywki, bo chyba nikt nie wątpi, że wśród tego wszystkiego będziemy też mogli swobodnie posurfować sobie po Internecie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy usługa wystartuje w swoim ostatecznym kształcie.

Słów kilka o jednym z chyba największych marzeń ludzkości, czyli o samo-jeżdżących samochodach. Rok temu było to Audi, w tym roku – BMW. Tym razem jednak do przeprowadzenia pojazdu po wybranym torze nie były potrzebne zewnętrzne czujniki, bowiem pojazd bazował na nadajniku GPS o superwysokiej czułości oraz wewnętrznych czujkach. Problemem wciąż jest jednak zachowanie auta w sytuacjach nagłych, które nie sposób opisać szeregiem cyferek i symboli. Podczas pokazu auto wpadało w poślizg na mokrej nawierzchni, wciąż każdy miał jednak świadomość, że to był zaplanowany pokaz. Według przedstawicieli firmy rok 2020 będzie tym, w którym otrzymamy w pełni zautomatyzowany pojazd.

BMW CES2014

Na pozostałych stoiskach nie było już tak ekscytująco. Samsung po raz kolejny zaskoczył, ale tylko trochę – tym razem telewizorem, który może zmienić kształt, od tradycyjnego, płaskiego ekranu, aż po wygięty ekran UHD. Sony z kolei imponował rozmachem prezentując gadżety, które są zdolne prezentować obrazy w technologii 4K. Intel natomiast zapoznał widzów z urządzeniami, na których zainstalowane są dwa systemy operacyjne – Windows i Android. O tym już jednak było. Na dniach pojawi się kolejne podsumowanie CES 2014 – stay tuned!


Tags: , , , , , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by