Written by in GryListopad 29th, 2013

playstation 3

To pytanie zadają sobie z pewnością wszyscy posiadacze tej konsoli – rzecz jasna, biblioteka gier jest na tyle potężna, że casualowy gracz jeszcze długo długo zapoznawałby się ze wszystkimi tytułami wartymi uwagi. Sam do takich należę – konsolę uruchamiam dość rzadko, chociaż jeśli jakiś tytuł naprawdę mnie wciągnie, to potrafię przed telewizorem spędzać długie godziny. Ostatnie premiery utwierdziły mnie zaś w przekonaniu, że jeszcze długo będę miał w co grać.

Z zadowoleniem odebrałem jednak słowa wiceprezesa do spraw marketingu w Sony, Johna Kollera, który wyjaśnił, że PS3 będzie wspierana jeszcze przez kilka następnych lat, zarówno w kwestii infrastruktury jak i gier. Żeby zobaczyć, że Koller nie minął się za bardzo z prawdą, wystarczy rzut oka na poprzedniczkę PS3 – PS2 przestała być wspierana przez Sony relatywnie niedawno, a do tej pory towarzyszyły jej wielkie obniżki cen, promocje i tym podobne atrakcje. Podobnie ma być w przypadku PS3.

Nie znaczy to jednak, że Sony będzie się angażować w podtrzymanie przy życiu PS3 w sposób bezwarunkowy. PS2 żyło dzięki staraniom firm trzecich, a w przypadku PS3 dochodzą do tego jeszcze produkcje niezależne, tak zwane indyki. Japończycy szykują jednak kilka tytułów, które zadowolą posiadaczy PS3, jak chociażby zapowiedziane już Gran Turismo 6, które ma się pojawić już w grudniu. Koller nie puścił jednak pary z ust i tak naprawdę nikt jeszcze nie wie, jakie tytuły pojawią się na pewno.

Oczywiście, głupotą byłoby oczekiwać od Sony równego wsparcia dla PS3 co dla PS4 – machina marketingowa już ruszyła, i Koller nie ukrywa, że wszelkie wysiłki koncernu skupione są obecnie na jak najlepszym starcie PS4. Dodaje przy tym, że tytuły startowe to olbrzymie inwestycje, wymagające sporych nakładów. Wspieranie PS3 na pewno się jednak Sony opłaci – sporo osób tylko czekało na premierę PS4 by kupić… PS3. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że cena tej wciąż dobrej konsoli po debiucie swojej następczyni spadnie, dlatego wydaje się być całkiem rozsądnym zakupem – szczególnie biorąc pod uwagę kwestię, o której wspominałem na początku, czyli obszernej bibliotece dostępnych tytułów.

Koller jest zdania, że zgodnie z kredo Sony – Jesteśmy dla graczy – znajdzie się sporo osób, która chętnie zakupią konsolę, z różnych względów. Grupą docelową konsoli PS3 mają być tradycjonaliści, PS4 natomiast kupią gracze poszukujący nowych wrażeń. W moim odczuciu rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej, ale o tym kiedy indziej.

Że PS3 posiadać warto niech świadczy fakt, że ostatnie premiery głośnych tytułów – GTA V, Batman: Arkham Origins czy też The Last of US sprawiły, że sprzedaż tejże konsoli jeszcze raz podskoczyła. Sony zatem robi wszystko, by zadowoleni byli zarówno posiadacze PS3, jak i PS4. Co mnie, jako obecnemu posiadaczowi PS3 i prawdopodobnie przyszłemu PS4 bardzo pasuje. Najpierw jednak muszę zapoznać się ze wszystkimi tytułami, które w moim odczuciu warte są kilku(nastu) godzin.


Tags: , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by