Written by in NewsyLipiec 2nd, 2013

Mattrick Zynga

Niedawno informowaliśmy, że jedną z wielu osób w Microsofcie, która próbuje ratować sytuację po niezbyt udanych targach E3 był Don Mattrick. To za sprawą jego wpisu na blogu dowiedzieliśmy się, że MS rakiem wycofuje się z poprzednich założeń – konsola nie będzie permanentnie podłączona do sieci a grami będzie można się wymieniać i je sprzedawać. Wczoraj świat obiegła natomiast informacja, że Mattrick opuszcza dotychczasowe stanowisko i przenosi się do jednej z największych firm na świecie tworzących gry społecznościowe.

Sukces Zyngi, bowiem o tym koncernie mowa, był tak samo szybki jak jej upadek – twórcy popularnego przed kilkoma laty FarmVille zachłysnęli się potęgą, grzęznąc z czasem w kolejnych procesach sądowych w których najczęściej byli oskarżani o wykorzystywanie nie swoich pomysłów. Z potentata, którego potencjalna wartość swego czasu była większa, niż chociażby Electronic Arts pozostał cień.

Być może jednak zmieni się to wraz z Donem Mattrickiem w roli dyrektora generalnego. Jak twierdzą źródła serwisu All Things D, Mattrick jest głównym kandydatem na stanowisko CEO. Co ciekawe dzieje się to w przededniu rzekomej restrukturyzacji zatrudnienia w jego dotychczasowym miejscu pracy. Nawet jednak zakładając taki scenariusz, dziwi łatwość z jaką gigant z Redmond wypuszcza osobę odpowiedzialną za zbliżającą się premierę One. Z drugiej strony może być to pokłosie bardzo kiepskich opinii jakie zbiera konsola w zasadzie od momentu pierwszych oficjalnych informacji. Wciąż otwarte pozostaje jednak pytanie, czy ktoś, kto nie był zaangażowany w projekt od samego początku zdoła poprawić wizerunek produktu w oczach jego potencjalnych nabywców?

farmville

FarmVille, czyli jeden z największych fenomenów socjologicznych w branży gier wideo ostatnich lat

Z drugiej strony można też zadać sobie pytanie co kieruje radą nadzorczą Zyngi, że chce zatrudnić kogoś, kto jest odpowiedzialny za marną promocję flagowego produktu Microsoftu? Produktu, który przecież ze względu na przeszłość otrzymał olbrzymi kredyt zaufania od konsumentów, który to kredyt został w kilka chwil zaprzepaszczony. Zyndze nie wiedzie się obecnie najlepiej – niedawno zwolnionych zostało 500 pracowników koncernu, a ostatni kwartał wykazał 18 procentowy spadek dochodu w porównaniu z poprzednim; drastycznie spada również zaangażowanie graczy w produkty syngowane logiem koncernu, zatem były już pracownik MS stanie przed olbrzymim wyzwaniem. Mattrick będzie pracował ramię w ramię z dotychczasowym dyrektorem i założycielem firmy, Markiem Pincusem by przywrócić Zyndzie minioną świetność.


Tags: , ,

3 Responses to “Don Mattrick – nowy CEO Zyngi”

 1. Reply
  Sierpień 1st, 2013

  Ronnie

  Nie rozumiem, czy dla Mattricka to ma być nagroda? Czy w jakich kategoriach mam to rozpatrywać? Chyba że go z MS zwolnili, ale ugadali się, że nie podadzą tego do publicznej informacji. Ostatecznie wystarczy spojrzeć na promocję Xbox One, żeby stwierdzić, że Mattrick jest ostatnio w dość kiepskiej formie…

 2. Reply
  Sierpień 2nd, 2013

  góralskiOscypek

  a co to za nagroda iść do firmy, która upada? i nonstop jest ciągana po sądach. zynga miała swoje pięć minut, jak robili hajs powinni byli go w coś zainwestować a teraz to dupa

 3. Reply
  Sierpień 3rd, 2013

  Don Draper

  Ale pomyślcie, jakie portfolio będzie miał jeśli jakimś cudem uda mu się wyciągnąć Zyngę na prostą i znowu zaczną zarabiać takie kwoty jak wcześniej – każdy będzie się o niego bić!

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by