Written by in PoradyGrudzień 5th, 2015

Od pewnego w czasu oprócz tradycyjnych drukarek atramentowych i nowocześniejszych laserowych, można spotkać drukarki 3D. Drukarki 3D służą do drukowania projektów stworzonych przy pomocy programu CAD. Czy jest ona potrzeba standardowemu Kowalskiemu?

HP

Komu jest niezbędna drukarka 3D?

Drukarki 3D przydają się do tworzenia prototypów w firmach i przedsiębiorstwach. Urządzenia sprawdzają się także u freelancerów, którzy tworzą projekty w domowym zaciszu. Drukarki pozwalają na wykreowanie unikatowych projektów. Sprawdzają się w tworzeniu biżuterii, projektowaniu zabawek czy w projektowaniu wnętrz.

Jak działa technologia 3D?

Korzystanie z urządzania jest związane z koniecznością zainstalowania na komputerze oprogramowania typu CAD. Dzięki niemu jest możliwe wyeksportowanie pliku w formacie STL. Sterowniki w drukarce otworzą taki plik i wyślą go do druku. Druk może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin. Wszystko zależy od wielkości i poziomu zaawansowania danego projektu. Drukarka 3D tworzy poszczególne warstwy projektu nakładając je na siebie.

Jaka drukarka będzie najlepsza?

Przed zakupem konkretnego modelu urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, łatwość obsługi urządzenia. Im droższy sprzęt, tym prawdopodobnie łatwiejsza obsługa. Wszystko zależy od oprogramowania, które jest zainstalowane w drukarce. Najtańsze modele będzie trzeba zainstalować samodzielnie. Po drugie, zwróć uwagę na prędkość drukowania. Im wyższa wartość parametru, tym szybciej otrzymasz gotowy projekt. Po trzecie, grubość warstwy. Jeśli Twój projekt jest bardzo szczegółowy, warstwa powinna być jak najgrubsza. Jednak im grubsza warstwa, tym niższa prędkość drukowania. Warto przeanalizować, który parametr będzie dla Ciebie ważniejszy.

Drukarki 3D z Internetu

Profesjonalne i nowoczesne drukarki 3D w okazyjnej cenie znajdziesz w ofercie sklepu RTV Euro AGD. Zrób sobie prezent i zainwestuj w wysokiej klasy urządzenie już dzisiaj. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu na stronie www.euro.com.pl/drukarki-3d.bhtml.


Tags: ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by