Written by in Mobile, NewsyPaździernik 3rd, 2013

Amazon-Kindle-Phone

Po szumie wywołanym informacją, że Amazon planuje otworzyć swoje oddziały na terenie Polski przychodzi kolejna wiadomość dotycząca amerykańskiego giganta internetowego. Okazuje się bowiem, że koncern szykuje się do wypuszczenia na rynek dwóch telefonów. Nie byłoby w tym nic aż tak bardzo zaskakującego gdyby nie fakt, że jeden z nich ma być obsługiwany przez przestrzenny interfejs, a drugi darmowy.

Newsy mówiące o tym, że Amazon szykuje się do produkcji telefonów przeciekały do prasy i Internetu już od jakiegoś czasu, niemniej w ostatnich miesiącach szum informacyjny w tej kwestii był nieco większy. Wczoraj burzę wywołał post na forum Hacker News mówiący o planach Amazonu, którego tropem podążyć postanowili redaktorzy serwisu TechCrunch. Okazuje się, że według ich źródeł w oddziałach Lab126 należących do koncernu sprzedażowego trwają intensywne prace nad przystosowaniem interfejsu 3D do potrzeb konsumentów. Urządzenie, którego robocza nazwa to Smith wyposażony ma być w cztery kamery, które  precyzyjnie określą położenie głowy i gałek ocznych użytkownika tak, by efekty przestrzenne były odebrane jak najdokładniej (o tym donosił już w maju The Wall Street Journal). System ten spowoduje jednak, że ewentualne elementy przestrzenne będą widoczne tylko dla głównego użytkownika telefonu – osoba stojąca obok z pewnością ich nie zarejestruje.

Nie wiadomo jeszcze nic na temat oprogramowania, które przecież w chwili obecnej jest równie ważne jak hardware, czy może nawet ważniejsze. Dostępne są jedynie strzępki informacji, z których wywnioskować można jedynie, że użytkownik swobodnie będzie mógł przesuwać przestrzenne ikony i będzie miał na widoku w zasadzie całe menu, włącznie z ikonami znajdującymi się poza krawędzią ekranu. Amazon jednak na całej tej zabawie będzie z pewnością chciał ugrać coś dla siebie, co potwierdzają również pierwsze doniesienia: według jednego z nich możliwe ma być rozpoznawanie realnych obiektów przez obiektyw aparatu, a następnie bezpośrednie przeniesienie na stronę, z której ów przedmiot można nabyć. Brzmi jak produkt stworzony tylko i wyłącznie pod kątem coraz głębszego sięgania w kieszeń użytkownika, zatem trudno powiedzieć, czy telefon osiągnie sukces. Tego dowiemy się jednak nie wcześniej, niż w przyszłym roku, bowiem dopiero na wtedy zaplanowana jest premiera.

amazon phone

foto: theverge.com

Drugi z telefonów ma być dostępny za… darmo. O tym również wspominano już wcześniej, niemniej wciąż nie wiadomo, jak miałaby wyglądać dystrybucja takiego urządzenia. Jeśli jednak plan ten zostanie zrealizowany, użytkownicy mogą mieć pewność, że ich oczom regularnie ukazywać się będą ogłoszenia reklamowe (coś za coś). Naturalnie też darmowy telefon nie będzie korzystać z systemu wyświetlania obrazu przestrzennego, który zastosowano w modelu Smith.

Pytanie, czy telefony faktycznie ukażą się w przyszłym roku wciąż pozostaje otwarte, bowiem Amazon najpierw postara się podbić serca użytkowników tabletem Kindle Fire.  Być może, jeśli odniesie on sukces, łatwiej będzie przekonać konsumentów do nabycia lub korzystania z telefonu.


Tags: , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by