Written by in Mobile, Social mediaKwiecień 8th, 2013

Mark Zuckerber

W czwartek oczy świata IT w większości były skierowane na konferencję, na której Mark Zuckerberg zapowiadał Facebook Phone’a i Facebook Home. Oczywiście każdy ma już swoje zdanie na temat słuszności projektu oraz potencjału, który prezentuje – nic zatem dziwnego, że w tej kwestii wypowiedziano się również w Redmond, siedzibie Microsoftu. Co myślą Ballmer i spółka?

W imieniu korporacji wypowiedział się na oficjalnym blogu Frank Shaw, główny koordynator ds. komunikacji marki. Twierdzi on, że wielokrotnie musiał zaglądać w kalendarz, żeby upewnić się, czy rzecz miała miejsce faktycznie czwartego kwietnia, bynajmniej nie z powodu Prima Aprillis, które było obchodzone 3 dni wcześniej. Przede wszystkim był zdziwiony faktem, że zawartość prezentacji była – zaznaczamy, że według jego słów – w kluczowych kwestiach niemal identyczna, jak prezentacja Windows Phone, która odbywała się dwa lata temu.

Frank Shaw

Frank Shaw, Microsoft

Shaw zwrócił uwagę przede wszystkim na myśl przewodnią prezentacji – najpierw użytkownik, później aplikacje. Ma ona być bliźniaczo podobna do idei, jaką forsował MS podczas prezentacji WP7 ponad… 3 lata temu. Generalnie zaś Shaw znany jest ze swojej postawy wobec konkurencji, a szczególnie wojowniczo nastawiony jest wobec Google. Wyśmiał zatem podejście Zuckerberga do sprawy twierdząc, że kolejna nakładka na skomplikowany system nie może w żadnym wypadku być ułatwieniem, dlatego konsument powinien spojrzeć w kierunku systemu, który od samego początku był projektowany z myślą o nim – naturalnie rzecz tyczy się Windows Phone’a.

FB Home partnerzy

FB Home partnerzy

Takich problemów nie mają natomiast inne potężne marki – Samsung, Sony i HTC zadeklarowały, że chcą przystąpić do programu partnerskiego i sprawić, by instalacja pakietu społecznościowego i aktualizacja aplikacji pod tym kątem odbywała się w sposób możliwie najprostszy. Koreańczycy pragną, by już na modelach Galaxy SIII, Galaxy Note II oraz Galaxy S4 możliwa była instalacja nakładki z interfejsem użytkowym Facebook Home, który oficjalnie ma być dostępny 12 kwietnia. Chęć współpracy wyraziły także między innymi takie marki, jak Qualcomm, Orange oraz AT&T.  Wiąże się to bezpośrednio z deklaracją Zukerberga, który chce, aby jak najwięcej telefonów można było nazywać Facebook Phone’ami (brzmi znajomo?). Niemniej współpraca z Google może negatywnie odbić się na stosunkach z Apple, które do tej pory były bardziej niż poprawne. ‘Apple jest zaborcze, jeśli chodzi o nowe pomysły’, powiedział na ten temat Zuckerberg. Czy jednak jest szansa, że Facebook Home zagości również na iOS? ‘Bardzo chciałbym móc powiedzieć, że tak – sam kocham swojego iPhone’a i chciałbym móc korzystać na nim z Facebook Home, ale na razie nie znam odpowiedzi na to pytanie’, zakończył właściciel portalu.

foto: deneyterrio / Foter.com / CC BY; Robert Scoble / Foter.com / CC BY


Tags: , , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by