Written by in Newsy, SoftwareKwiecień 10th, 2013

google io

Powoli acz konsekwentnie zbliża się konferencja Google I/O, na którym jeden z najważniejszych koncernów branży przedstawia swoje nowe produkty, koncepcje oraz daje do zrozumienia, na czym skupiać się będą kolejne wysiłki pracowników. To podczas tego wydarzenia po raz pierwszy wspominano chociażby o Android OS, Chrome OS czy przeglądarce Chrome. Nic zatem dziwnego, że na nieco ponad miesiąc przed startem kolejnej konferencji sieć żyje plotkami na temat tego, co dane nam będzie ujrzeć.

Gogle I/O trwać będzie od 15 do 17 maja, a jednym z najgorętszych produktów, które w tych dniach mają zostać przedstawione światu ma być prawdziwie multiplatformowy system wymiany informacji i prowadzenia rozmów. W chwili obecnej opieramy się jedynie na domysłach, ale bardzo prawdopodobne, ze będzie on w stanie zsynchronizować wszelkie konta, jakie mamy pozakładane w usługach Google w jednym miejscu. Co więcej jednak, pomiędzy konkretnymi usługami będziemy przemieszczać się niemal natychmiast. Nic nie będzie zatem stało na przeszkodzie, by z wspólnego czatu z przyjaciółmi przenieść się na chwilę na Hangout, by porozmawiać z jedną osobą. Co więcej platforma ma być dostępna na najpopularniejszych systemach mobilnych, czyli Androidzie, iOS oraz desktopowym Chrome OS i z poziomu klienta poczty Gmail.

Wieść zaczął nieść portal geek.com, na którym w połowie marca ukazał się raport dotyczący bieżącej działalności Google. Jeśli wierzyć w jego zawartość, pracownicy biur na Mountain View są obecnie całkowicie pochłonięci scaleniem kilku dostępnych do tej pory platform komunikacyjnych w jedną całość. Następnie koncern będzie chciał sprawić, że użytkownicy porzucą swoje ulubione dotychczas kanały wymiany informacji na rzecz tego jednego, z poziomu którego będziemy mieli dostęp do wszystkich, znanych do tej pory usług oraz możliwości, jakie dają. Według pierwszych domysłów usługa miała się nazywać ‘Babble’.

babel

źródło: techradar.com

Od tego czasu zdążyliśmy już być świadkami kilku przecieków w postaci obrazków, detali dotyczących projektu oraz plotek, jakoby Google stało za miliardową transakcją przejęcia platformy WhatsApp, czemu natychmiast zaprzeczył dyrektor wykonawczy tych ostatnich. Swoją cegiełkę dorzucił także TechRadar, publikując screeny przedstawiające nowy zestaw emotikonek, które użytkownicy będą mogli wykorzystać podczas rozmowy. Analizując je dalej możemy się domyślić również, że przy nicku rozmówcy widnieć będzie awatar, co jest zdecydowaną zmianą w porównaniu z dotychczasowym interfejsem Google Talk.

Na część drugą zapraszamy jutro.


Tags: , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by