Written by in Hardware, NewsyCzerwiec 3rd, 2013

computex

Co roku w mieście Tajpej odbywa się odbywa się konferencja poświęcona najnowszym produktom miejscowych producentów. To często tam swoje nowości pokazują firmy takie, jak Acer czy Asus. Sama konferencja jeszcze trwa, lecz do tej pory pokazano już kilka urządzeń, które w najbliższym czasie mogą zawładnąć sercami wszystkich it-freaków.

Zacznijmy od tego, co pokazał Acer. Uważni internauci wiedzą pewnie, że miesiąc temu na serwisie Amazon pojawiła się oferta sprzedaży ośmiocalowego tabletu działającego pod kontrolą Windows 8 z logiem Acera tylko po to, by kilka godzin później zniknąć. Okazuje się jednak, że wszystkie podane na aukcji parametry techniczne urządzenia znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Tym samym oficjalnie zaprezentowana została Iconia W3. Urządzenie będzie ważyć zaledwie pół kilograma, a obudowa ma być bardzo cienka – ma zaledwie centymetr grubości. Najważniejszy jest jednak ekran – ośmiocalowy o rozdzielczości 1280 x 800; w środku pracować będzie procesor Intel Atom Z2760, a użytkownik dostanie 32 lub 64 GB pamięci użytkowej, która dodatkowo może być rozszerzona dzięki wejściu na kartę pamięci. Do zestawu można dołączyć także klawiaturę (wycenianą na niecałe $80), dzięki której z tabletu można stworzyć coś na kształt małego laptopa. Jednostka główna ma kosztować $379.

Iconia W3

Firma postanowiła również odświeżyć swój flagowy produkt, jeden z najlepszych Ultrabooków generacji procesorów Ivy Bridge. Aspire S7-392 ma być wyposażony w procesor z najnowszej intelowskiej linii Haswell; zaprezentowany został również model S3, który jest lepszą propozycją dla geeków – fantastyczny design został poświęcony na rzecz mocy obliczeniowej. Ze względu jednak na fakt, że oficjalna prezentacja produktów Intela nastąpi w dniu jutrzejszym, pokazane na konferencji komputery nie były tym samym, czym mają być w momencie trafienia do sprzedaży. Tym samym trudno ocenić, czy rozdzielczość 2560 x 1440 – przyznacie, że zapowiada się świetnie – zostanie uciągnięta przez podzespoły. Z dziennikarskiego obowiązku należy również wspomnieć, że nieco zmienił się design urządzenia – w tej chwili jest ono nieco bardziej tradycyjne, przypomina Macbooka Air czy też ZenBook od Asusa.

Acer Aspire S7

Drugi z zaprezentowanych modeli to Aspire S3. Ze względu na ostre kolory obudowy pokrytej powłoką Gorilla Glass przyciąga on chyba jeszcze więcej uwagi (szczególnie w kolorze czerwonym), niż S7, będąc jednocześnie urządzeniem bardziej uniwersalnym. Zniknie kilka udogodnień znanych ze starszego brata, jak chociażby podświetlana klawiatura, jednak było to konieczne by osiągnąć zamierzony efekt. Jak twierdzi redakcja The Verge, S3 będzie używać układu Nvidia’s GeForce GT 735M, a intelowski Haswell ma mieć więcej mocy niż w S7. Dodatkowo użytkownik dostanie terabajt pamięci użytkowej. Co prawda ze względu na niewielki ekran – 13,3 cala – S3 będzie prawdopodobnie porównywany do innych Ultrabooków, niemniej może być niezłą propozycją dla osób szukających niewielkiego urządzenia dysponującego konkretną mocą obliczeniową.

Acer Aspire S3

Szczegóły na temat prezentacji produktów Asusa pojawią się na blogu jutro. Zapraszamy!

źródło i foto: theverge.com


Tags: , , , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by