Written by in Social mediaMarzec 29th, 2013

Facebook

Statystyki dotyczące mediów społecznościowych często bywają zaskakujące. Gdybyś miał się, drogi Czytelniku zastanowić, ile razy w ciągu dnia sprawdzasz swoje konto na Facebooku za pomocą telefonu, ile by to było? I czy mieściłbyś się w średniej?

Przeciętny posiadacz urządzenia mobilnego, za pomocą którego łączy się z serwerami społecznościowego giganta w trakcie dnia loguje się na swoje konto 14 razy. To tylko jeden z wielu dość zaskakujących rezultatów badania, jakie przeprowadziła grupa IDC na 7446 użytkownikach systemów iOS i Android w wieku od 18 do 44 lat. Pytania dotyczyły działań ankietowanych osób w trakcie jednego, marcowego tygodnia.

Zaskoczenie wynikami badań jest z pewnością uzależnione od miejsca naszego zamieszkania – chociaż w Polsce coraz więcej osób korzysta z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych, to wciąż jesteśmy w tyle za krajami bogatego zachodu. Nikt nie powinien być jednak zdziwiony, że aż 79% ankietowanych łapie za telefon przed upływem 15 minut od momentu obudzenia się. Dobrze ponad połowa badanych – 62% – nie czeka jednak w ogóle, i słuchawkę trzyma w ręku już chwilę po otwarciu oczu. Wskaźnik ten był najwyższy dla osób w wieku od 18 do 24 lat i wynosił 89%. Pytanie tylko, czy wyłączanie budzika było zaliczane jako skorzystanie ze smartfona?

Smartphone Facebook

Większość pytań dotyczyła największego portalu społecznościowego w sieci, głównie dlatego, że to sam Facebook był sponsorem badania. Okazuje się zatem, że mobilny Fb był trzecią najczęściej używaną aplikacją, zaraz po kliencie poczty email oraz przeglądarce internetowej. Aż 70% posiadaczy smartfonów i tabletów regularnie loguje się na swoje konto za ich pomocą, a ponad połowa robi to codziennie. Peak time dla portalu w wersji mobilnej to godziny wieczorne, tuż przed pójściem do łóżka – komputer jest już wtedy zazwyczaj wyłączony, musimy zatem po raz ostatni sprawdzić, co się (nie) dzieje u naszych znajomych. Chociaż trudno nie uciec od wrażenia, że każda pora jest dobra: przeciętnie aplikacja Facebook jest otwierana przez użytkowników niemal 14 razy dziennie (dokładnie 13,8), średnio na 2 minuty i 22 sekundy. Średni, dzienny czas poświęcony na przeglądanie zawartości portalu to pół godziny; przypominamy, że tylko za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Jakie miejsca sprzyjają logowaniu się na profil? Właściwie jest to bez znaczenia: 46% osób robi to podczas zakupów, 48% na siłowni, a 47% podczas przygotowywania posiłków. Co ciekawe jednak, aż połowa osób przyznaje się do wchodzenia w aplikację podczas seansów filmowych w kinie. Co zatem robimy, kiedy jesteśmy na fejsie? Połowa spędzonego na portalu czasu zamyka się na przeglądaniu News Feeda, reszta jest sprawiedliwie dzielona między pozostałe aktywności, takie jak tworzenie postów czy rozmowa na czacie.

Czy zatem, drogi Czytelniku, przystajesz do profilu przeciętnego użytkownika portalu? Czy łapiesz za telefon zaraz po przebudzeniu się by sprawdzić, czy w nocy nie nastąpił kataklizm? Nawet jeśli tak, to nie bój się – nie jesteś sam.

źródło: mashable.com

foto: garryknight / Foter.com / CC BY-SA; Johan Larsson / Foter.com / CC BY


Tags: , , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by