Written by in GryMaj 28th, 2013

notch

O marketingu spod znaku Sony można napisać wiele, a obok pozytywów znalazłoby się tyle samo negatywów – gdyby dogłębnie i szczegółowo zająć się całością okazałoby się, że to świetny temat na pracę naukową. Tym razem jednak Japończycy pokazali, jak dbać o pozytywny wizerunek wśród swojej grupy docelowej, którą w dużej części tworzą gracze.

Markus Persson – być może samo imię i nazwisko szerszej publiczności powie niewiele. Kiedy jednak wymieni się jego pseudonim – Notch – to dla wielu wszystko staje się jasne. Ci, którzy wciąż nie wiedzą kim jest ta postać śpieszymy z wyjaśnieniami – jest to twórca jednej z najpopularniejszych w ostatnim czasie gier niezależnych, Minecrafta. Oczywiście sam Minecraft szybko przestał być niezależny, zupełnie przeciwnie niż jego twórca, który dzięki zainteresowaniu produkcją osób z całego świata zarobił na swoim pomyśle krocie i awansował do wyższej ligi deweloperskiej.

złota psone

Między Notchem a Sony brakuje jeszcze jednego elementu, który sprawiłby, że historia zyska logiczny ciąg dalszy – tym jest złota konsola PS One. Deweloper otrzymał ją jako zaproszenie na czerwcowy pokaz PlayStation 4, który odbędzie się w ramach targów E3. Ciekawostką jest fakt, że do całości została dołączona kopia gry Dungeon Master 2. Zainteresowanie jego osobą nie jest przypadkowe – Minecraft do tej pory nie doczekał się portu na konsolę Sony, za to rozrywką w kreowanych przez siebie światach mogli cieszyć się posiadacze Xbox’a 360. Po niedawnej prezentacji One Notch ostro skrytykował pomysły Microsoftu twierdząc, że jako gracza nie interesuje go zakup przystawki do telewizora która spełnia funkcje pilota, ponieważ on oczekuje urządzenia, którego absolutnie najważniejszą funkcją będzie granie.

PS4

Sony w jednej z akcji marketingowych już rozpoczęło pozycjonowanie PS4 jako urządzenia dla prawdziwych graczy. ‘Pozyskanie’ tak rozpoznawalnej twarzy jak Notch z pewnością temu celowi może się przysłużyć. W swoich wypowiedziach sprawia on wrażenie człowieka, dla którego szczerość stoi na pierwszym miejscu, nie należy zatem oczekiwać, że po otrzymaniu prezentu całe jego zainteresowanie zwróci się w stronę PS4, a Japońskiego giganta obdarzy bezwarunkową miłością. Niemniej pierwszy krok ze strony Sony został wykonany i to w sposób iście mistrzowski – najlepszym dowodem jest niniejsza notka.

Czy Minecraft kiedykolwiek ukaże się na PlayStation nie wiadomo. Wiadomo, że Persson był zadowolony z prezentu, jak sam przyznał na Twitterze.


Tags: , , , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by