Written by in Hardware8 czerwca, 2016

O jakości gry na laptopie decydują nie tylko wydaje komponenty, ale również odpowiednia klawiatura czy ekran. Zanim zakupimy idealny laptop do gier, warto sprawdzić, na jakie elementy powinny zwrócić naszą uwagę. Tylko wtedy będziemy mogli w pełni cieszyć się wspaniałą grafiką oraz realizować kolejne misje, jakie postawili przed nami autorzy gry.

Niektórzy gracze uważają, że do gier komputerowych nadają się jedynie jednostki stacjonarne. Nic bardziej mylnego! Laptop do gier to rozwiązanie, które nie tylko pozwoli nam cieszyć się znakomitą zabawą podczas gry, ale jeszcze pozwoli nam zaoszczędzić miejsce na biurku czy w różnych pomieszczeniach w domu. Oto kilka najważniejszych cech, jakie powinien posiadać doby laptop do gier.

Ekran

Ekran laptopa, na którym planujemy grać powinien być matowy. Dzięki temu na jego powierzchni nie odbija się światło, co w rezultacie znacznie podnosi komfort grania. Należy też zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, która nie powinna być mniejsza niż 1920×1080 pikseli. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę w kwestii ekranu, jest jego jasność. Do gier najlepiej sprawdzą się takie, które charakteryzują się parametrem powyżej 300cd/m2.

Karta graficzna, procesor, dysk

Jakość tych dwóch elementów zadecyduje o komforcie gry i oraz ogólnego użytkowania laptopa. Wymiana podzespołów w laptopie jest znacznie trudniejsza niż w komputerze stacjonarnym, dlatego tak ważny jest właściwy wybór na samym początku. Wydajny procesor przeznaczony do gier powinien być co najmniej czterordzeniowy. Z kolei aby gra działała naprawdę szybko, konieczne jest posiadanie dysku SSD.

Dodatkowe elementy

Poszukując idealnego laptopa do gry, warto zwrócić również uwagę na klawiaturę. Powinna być wytrzymała, a najlepszym rozwiązaniem jest wybór modelu zaopatrzonego w klawiaturę przystosowaną do potrzeb graczy. Są one odpowiednio wyprofilowane oraz posiadają klawisze, do których można przypisać kombinacje występujące w grach.


Tags:

It's Your Turn. Say Something!