Written by in PoradyMarzec 31st, 2016

Aby stworzyć przytulne miejsce do wypoczynku w salonie warto wybrać odpowiedni model telewizora. Przed podjęciem decyzji należy zastanowić się w jakiej technologii ma zostać wykonany. Współcześnie rynek oferuje telewizory w technologii LCD lub OLED. Bogactwo modeli sprawia, że trudno dokonać wyboru. Poznaj zalety telewizorów LCD oraz OLED.

Technologia ciągle idzie do przodu, dlatego do niedawna telewizory plazmowe były najlepsze. Współcześnie okazuje się, że do uzyskania naturalnie odwzorowanych kolorów oraz niemalże smolistej czerni należało wyciemnić pomieszczenie. Aby ulepszyć sprzęt jakość obrazu plazmowego przeniesiono do telewizorów LCD,które znajdziesz na tej stronie.

Telewizory LCD

Telewizory LCD posiadają ciekłokrystaliczne wyświetlacze, które są podświetlone diodami LED. Modele dzielą się na te podświetlane od tyłu kilkoma diodami LED oraz sprzęty z krawędziowym podświetleniem. Te drugie są energooszczędne, jednak nierówne podświetlenie jest zauważalne – na czarnym tle pojawiają się białe plamy. Lepszą jakość obrazu oferują telewizory FULL LED z tylnym podświetlaniem, jednak uważny obserwator zauważy białą poświatę nad napisami, zwaną efektem halo.

Telewizory OLED

Sprzęt wykonany w technologii Organic Light-Emmiting Diode dostarcza obraz o znakomitej jakości – czerń jest nasycona, a kontrast pełny. Zaletą telewizorów OLED jest równe podświetlenie ekranu – pod tym względem technologia OLED przewyższa jeszcze niedoskonałe na tym polu telewizory LCD z podświetleniem LED. Niestety za doskonałą jakością obrazu idzie także wysoka cena. Za telewizor LCD o podobnych parametrach zapłacisz mniej.


Tags: , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by