Written by in NewsyMarzec 6th, 2013

Windows 8

Jak ważnym elementem skutecznego marketingu internetowego jest dystrybucja wirusowa naszych treści wie każdy, kto zajmuje się tematem nieco głębiej. Wiedza na temat tego, jak przewidzieć potencjał wirusowy naszego materiału wideo dla wielu jest niemal świętym Graalem branży. Z tego samego założenia wyszedł najprawdopodobniej Microsoft.

Na corocznym forum poświęconym technologii i nowym produktom firmy Microsoft ujawnił swój nowy projekt pod nazwą ViralSearch. Badania nad mechanizmami rządzącymi zachowaniem internautów i ich dziwnymi czasem wyborami wciąż przysparzają wielu trudności, na co gigant z Redmond ma jedną radę – matematykę. Dzięki zgromadzonym danym, które opisuje się w miliardach, koncern ma możliwość prześledzenia drogi, jaką pokonuje konkretna zawartość w najdrobniejszym szczególe, jeszcze zanim stanie się viralem z prawdziwego zdarzenia. Analiza takich informacji ma następnie przysłużyć się stworzeniu własnego wirusowego kontentu.

Co więcej Viral Search ładnie i przejrzyście obrazuje wszystko w formie wykresów i grafik, dzięki czemu w bardzo przystępny sposób można wskazać moment, w którym materiał wideo, wiadomość czy też obraz zaczyna zyskiwać popularność. Co więcej, wyszukiwarka pozwoli dotrzeć również do użytkowników, którzy będą mogli się z nami podzielić na temat wiedzy dotyczącej konkretnych przypadków, ewentualnie istniejących już opracowań. Może być to też pomocne narzędzie przy wskazywaniu kluczowych dla popularności momentów. Póki co jednak koncern nie zamierza się dzielić ani zgromadzoną wiedzą, ani narzędziem jako produktem. Być może w Redmond ktoś uznał, że Viral Search jest zbyt cennym algorytmem, by dzielić się nim nawet za odpowiednią sumę pieniędzy. Zobaczymy również, czy MS w najbliższym czasie stanie się królem wirali.

Taka umiejętność byłaby całkiem przydatna przy okazji promocji innego działania koncernu. Microsoft zdecydował się bowiem postawić na mniejsze urządzenia elektroniczne i obniża koszty wyposażenia produktów swoich zewnętrznych dostawców w system Windows 8 i pakiet biurowy. Takie posunięcie idzie w parze z poprzednimi postanowieniami firmy dotyczącymi prezentacji Windows Blue, czyli systemu przeznaczonego głównie na sprzęt 7 i 8 calowy. Tym sposobem gigant z Redmond chce sprawić, że współpracujące z nim podmioty także skupią się nad tym segmentem urządzeń.

Windows Blue ma być nieco okrojoną wersją tradycyjnego systemu, jednak będzie bardziej czymś w rodzaju łatki czy też aktualizacji, aniżeli pełnoprawnej wersji OS. MS robi wiele, by można go było stosować na sprzęcie wydanym w tym roku. Z takiego posunięcia koncernu zadowolony jest dyrektor operacyjny marki Asus, Jerry Shen. W rozmowie z The Wall Street Journal zdradził on, że może to zwiastować dobre czasy dla jego firmy. To bardzo dobra wiadomość np. ze względu na naszą serię Eee PC – takie posunięcie Microsoftu pozwoli nam na obniżenie cen produktu końcowego – mówi Shen.

MS jest właśnie w trakcie przygotowywania wersji Windows Blue, która mogłaby być zaprezentowana publicznie, a ma mieć premierę już w najbliższych miesiącach. The Verge informuje, że jeden z kroków milowych na drodze do ukończenia projektu został już wykonany, a funkcjonalność systemu ma być nierozerwalnie związana z wyszukiwarką Bing; na Blue ma też debiutować kolejna odsłona Internet Explorera w wersji 11.

AKTUALIZACJA: Ostatnio publikowane informacje dotyczące Microsoftu nie mają jednak tylko pozytywnego wydźwięku. Okazuje się bowiem, że koncern został ukarany za recydywę – Komisja Europejska obciążyła budżet firmy na 730 milionów dolarów. Przypomnijmy –  w 2009 roku Microsoft zobowiązał się, że wybór domyślnej przeglądarki internetowej w jego systemie będzie bardzo prosty i intuicyjny. Kiedy jednak okazało się, że niektórzy z użytkowników Windowsa 7 mieli z tym poważny problem, Komisja nie zawahała się obciążyć Microsoftu największą karą w historii ich konfliktu. Korporacja postanowiła wziąć na siebie całą winę za zainstniałą sytuację i zapłacić odszkodowanie – bez apelacji i odwołań od wyroku.


Tags: , , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by