Written by in HardwareMarzec 9th, 2013

Chromebook PixelDotychczas Chromebooki były traktowane jako produkt marginalny – kolejni producenci starali się tak skonstruować swoje urządzenia, by były one jak najtańsze. Miało to pewien przewrotny sens, bowiem Chrome OS nie jest systemem stacjonarnym w pełnym tego słowa znaczeniu, ma wiele ograniczeń. Niemniej jednak za tę kwestię postanowiło wziąć się samo Google i pokazać światu, że Chromebook może być piękny.

W ten sposób powstał Pixel – i, co tu dużo mówić, wizualnie jest to sprzęt bardzo pociągający. W stylowej obudowie zamknięto całkiem niezłe podzespoły. Za treść generowaną na niespełna 13 calowym ekranie odpowiada procesor Intel Core i5, wspomagany przez układ graficzny Intel HD 4000. Oprócz tego dostaniemy do dyspozycji 4 GB pamięci operacyjnej i 32 lub 64 GB pamięci użytkowej. Trudno jednak uciec od wrażenia, że jest swego rodzaju urządzenie referencyjne, które ma pokazać w pierwszym rzędzie światu, w drugim zaś innym producentom, że Chromebook może być piękny.

Największa magia dzieje się na poziomie wyświetlacza, który ma niesamowitą rozdzielczość 2560 x 1700 i jest w stanie wyświetlać aż 4,3 miliona pikseli, co daje 239 punktów na jeden cal. Po więcej szczegółów i wrażenia redakcji The Verge, które wywołał ten model zapraszamy do wideo recenzji z polskimi napisami.

 


Tags: , , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by