Written by in Hardware, MobileMarzec 26th, 2013

GooglePlus

Dnia wczorajszego dużo informacji wypłynęło z biur zlokalizowanych na Mountain View  – Google nie próżnuje, dzięki czemu użytkownicy smartfonów dostali odświeżoną wersję aplikacji mobilnej Google+, sam portal zyskał możliwość ustawienia gifów w miejsce zdjęcia profilowego, zaś kwiecień ma należeć do wielbicieli przedstawianego już na naszym blogu Chromebooka w wersji LTE, bowiem zapowiedziano dokładną datę premiery urządzenia.

Aktualizacja aplikacji dotyczyła tak użytkowników Androida, jak i iOSa. Posiadacze iPhone’ów otrzymali możliwość wykorzystania dobrodziejstw, jakie niesie za sobą program Spanseed – możliwość nakładania filtrów graficznych czy też wstępnej obróbki zdjęć przed ich udostępnieniem na portalu, niemniej jednak by wykorzystać pełnię możliwości aplikacji konieczne będzie skorzystanie z jej pełnoprawnej wersji. Z kolei posiadacze urządzeń z systemem operacyjnym rodem z Google będą cieszyć oczy odświeżonym wyglądem całej aplikacji, szczególnie zaś zmiany dotkną strumienia aktywności. Standardowe czynności, takie jak komentowanie, dzielenie się zawartością czy +1 zostaną teraz zdecydowanie bardziej uwypuklone, dzięki czemu dostęp do nich stanie się łatwiejszy.

Oba systemy zostały zaś wyposażone w możliwość dzielenia się swoim obecnym położeniem z konkretnymi kręgami znajomych – w momencie, w którym opcja jest włączona informacja o naszej pozycji wyświetlana będzie koło zdjęcia profilowego. Kilku usprawnień doczekały się również społeczności, a aktualizację można pobrać z App Store i Google Play od wczoraj.

Google+

Zmienia się również samo Google+, aczkolwiek trudno nie oprzeć się wrażeniu, że na razie są to zmiany kosmetyczne – od teraz użytkownicy oprócz umieszczania gifów w postach będą mogli sobie ustawić animowaną grafikę jako swoje zdęcie profilowe. Co więcej, opcja ta będzie aktywna w desktopowej i mobilnej wersji serwisu; ograniczeniem jest na pewno fakt, że gif będzie wyświetlany jak tradycyjne zdjęcie w chwili, gdy będzie widoczny koło posta. Ruch ten jest mocno skorelowany z wprowadzeniem nowej funkcji w wyszukiwarce, która od dnia 19 marca pozwala na wyszukiwanie gifów. To posunięcie Google z pewnością ma postawić portal w opozycji do Facebooka, który nie ma takiej możliwości, a także Twittera, który zeszłej jesieni usuwał animowane obrazki z profili użytkowników.

chromebook pixel

Chromebook Pixel

Aż taką nowością nie jest natomiast ostatnia z informacji dotyczących internetowego giganta – ostatecznie Chromebook Pixel jest już dostępny w sprzedaży od dłuższego czasu, ale świat wciąż nie otrzymał wersji wyposażonej w modem LTE. Również i te wątpliwości zostały w końcu rozwiane, a użytkownicy w Stanach Zjednoczonych otrzymają swoje modele do 8 kwietnia. Oprócz modemu 4G, dzięki implementacji którego cena podskoczyła o kolejne $150 – do $1449 – posiadacze otrzymają co miesięczny bonus od Verizona w postaci 100 MB miejsca na dysku wirtualnym przez dwa lata. Oczywiście bardzo łatwo udowodnić, że taka cena za – bądź co bądź – dość ograniczone urządzenie, które używa przeglądarki internetowej do wszystkich czynności jest zdecydowanie zbyt duża. Z drugiej jednak strony, jeśli przeanalizowaliśmy już wszystkie plusy i minusy i wciąż jesteśmy zdecydowani na zakup tego pięknego sprzętu – naprawdę, pięknego! – to kolejne $150, dzięki którym połączenie z internetem będzie zdecydowanie szybsze to szczegół.


Tags: , , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by