Written by in Mobile, NewsyMarzec 7th, 2013

Apple store

Kwestia nowego telefonu od Apple może nie rozgrzewa całego świata do czerwoności, ale jest niezwykle interesująca – szczególnie, że dopiero pół roku temu miał premierę ostatni flagowiec firmy. Już w styczniu mówiło się, że Cupertino testuje nową wersję najbardziej rozpoznawalnego smartfona na świecie. Redakcja The Verge postanowiła zatem zebrać najważniejsze plotki w jedno miejsce.

Swego czasu o nowym produkcie Apple informował również Wall Street Journal, za którym plotkę podchwycił cały świat – iPhone miałby występować również w wersji budżetowej. Ile w tym prawdy do końca nie wiadomo, jak również w przypadku pozostałych informacji. Trzeba mieć jednak na uwadze, że przed premierą piątki część najistotniejszych informacji potwierdziła się w dniu premiery.

Przede wszystkim mówi się, że Apple nie zamierza na razie wydawać sprzętu oznaczonego symbolem ‘6’, zatem spodziewać możemy się modelu 5S (tak jak w przypadku 3S i 4S). W chwili obecnej najwięcej informacji dotyczy aparatu zamontowanego w telefonie, a w zasadzie lampy błyskowej, która ma być wyposażona w dwie diody LED – oprogramowanie ma ocenić jasność fotografowanego obiektu i automatycznie doświetlać zdjęcia tak, by zachować jak najlepszy balans bieli dzięki odpowiedniemu natężeniu światła białego i żółtego generowanego przez lampę błyskową. Poprawie ma ulec również obiektyw, zdolny pracować na poziomie 13 Mpix oraz, analogicznie do poprzednich premier, procesor urządzenia i system operacyjny.

iPhone 5

iPhone 5, obecny produkt flagowy marki

Serwis The Verge zwrócił się także z pytaniem do Ming-Chi Kuo z KGI Securities, który przed premierą poprzedniego modelu trafnie przewidział wiele funkcji, w które urządzenie zostało ostatecznie wyposażone. W jego ocenie największym novum ma być skaner linii papilarnych umieszczony w tym samym miejscu, w którym zazwyczaj był home button. Apple w zeszłym roku podjęło współpracę z firmą zajmującą się ochroną sprzętu elektronicznego, Authentec, i właśnie dzięki temu posunięciu telefon ma być zabezpieczany w ten, bądź co bądź nowatorski, sposób. Z kolei Peter Misek, analityk z firmy Jefferies dowodzi, że produkcja następcy iPhone’a 5 nastąpi już w tym miesiącu, z kolei inne źródła donoszą, że taśma produkcyjna w Foxcon już ruszyła. Tak jednak Kuo jak i Misek przewidują, że do sprzedaży słuchawka trafi na przełomie czerwca i lipca. Także według słów Rene Ritchie, redaktora naczelnego iMore premiera ma nastąpić w okresie letnim, jednak on jest zdania, że Apple celuje raczej w sierpień.

Sporym rozeznaniem w sprawach Apple wykazywał się zawsze Wall Street Journal, można zatem zakładać, że budżetowy iPhone faktycznie pojawi się w sprzedaży – nie wiadomo dokładnie kiedy, ale niewykluczone, że jeszcze w tym roku. Mimo że każdy zdaje sobie sprawę, że nie dorówna on flagowcowi pod względem wydajności, to oczekuje się, że będzie mógł łączyć się z internetem w technologii LTE, a także otrzyma wyświetlacz podobnej jakości – ma to pomóc w zachowaniu jedności w całym ekosystemie od Apple. Inne plotki dotyczyły wielkości ekranu tańszej wersji. Na początku mówiono, że może być on większy, niż standardowy iPhone, zatem niektórzy liczyli nawet na 5 calowy ekran. Obecnie przeważa jednak opinia, że Apple faktycznie ma w planie wydanie telefonu z większym ekranem, ale nastąpi to najwcześniej w przyszłym roku i wcale nie będzie to wersja budżetowa.

iPhone 5S?

Ogólny design taniego iPhone’a ma się nieco różnić od urządzenia standardowego – nie będzie co prawda ani większy, ani mniejszy, ale jego obudowa zostanie wykonana z plastiku znanego z jednej z wcześniejszych linii Macbooków, a odnajdziemy w nim inspiracje iPodem touch i iPodem classic – tak jak linia tego pierwszego urządzenia, tak i tani iPhone ma występować w kilku wersjach kolorystycznych. Nie wiadomo jednak kompletnie, kiedy świat miałby ujrzeć ten telefon na własne oczy, chociaż jest nadzieja, że nastąpi to również w okresie letnim.

Wygląda zatem na to, że rok 2013 może być w Apple bardzo intensywny, bowiem premiera nowej odsłony iPada jest już niemal pewna, a wcześniej informowano o inteligentnym zegarku. Okazuje się, że relatywnie krótkie odstępy czasowe między premierami nowych urządzeń nie są niczym nadzwyczajnym i jest to nowy trend, do którego konsument musi się przyzwyczaić. Niemniej jednak czy Apple zdoła skonstruować coś naprawdę rewolucyjnego? Odpowiedź powinniśmy dostać w najbliższych miesiącach.

Poniżej zapowiedź iPhone’a 6:

źródło: The Verge

grafika tytułowa: Håkan Dahlström / Foter.com / CC BY


Tags: , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by