Mówiąc sektor IT często mamy na myśli bardzo szeroką gamę produktów czy usług, które obrazowo można umieścić między malutką pamięcią przenośną a serwerem o olbrzymiej mocy obliczeniowej. W gruncie rzeczy możemy pójść jeszcze dalej i powiedzieć, że przecież internet ma zasięg ogólnoświatowy – musimy zatem przyjąć do wiadomości, że sektor IT ma olbrzymi wpływ na losy świata.

Wydarzenia będące kiedyś rewolucyjnymi, obecnie nabrały charakteru ewolucyjnego. Dzięki temu w naturalny sposób jesteśmy w stanie zrekonstruować pomost, który mógłby połączyć pierwszą Odrę z dzisiejszym smartfonem. Ewolucja kojarzy nam się jednak z czymś powolnym, dlatego świat technologii jest tak bardzo interesujący – tutaj ewolucja następuje z dnia na dzień. Wczoraj cieszyliśmy się z komputera, na którym działał procesor z czterema rdzeniami – dzisiaj takie rozwiązania mieszczą się w obudowie telefonu trzymanego w kieszeni. Co będzie jutro?

Oczywiście możemy próbować zgadywać. Ale czy kiedykolwiek komuś przeszło przez myśl, że ponad miliard osób będzie się skupiać w obrębie jednego serwisu? Czy dziesięć lat temu ktokolwiek mógł przewidzieć, że internet będzie medium potężniejszym niż telewizja? Im szybciej uświadomimy sobie, że jutro zaczęło się wczoraj, tym łatwiej nam będzie funkcjonować w dzisiejszym świecie.

Blog ten powstał po to, by w logiczny sposób posegregować natłok codziennych informacji i poinformować czytelnika o tym, co naprawdę ważne w każdej dziedzinie – urządzeń mobilnych, stacjonarnych, social media, rtv i wielu, wielu innych.

Miłej lektury!