Written by in Social mediaLipiec 8th, 2013

fb logo

Pamiętacie jeszcze Graph Search? Podczas prezentacji wyszukiwarka wewnątrzserwisowa wzbudziła wiele zamieszania, po czym słuch o niej zaginął – część osób może korzystać z dobrodziejstw, jakie za sobą niesie, część nie widziała jej jeszcze na oczy. Tymczasem Mark Zuckerberg zdecydował, że wszyscy użytkownicy na terenie Stanów Zjednoczonych od dzisiaj dostaną nową funkcjonalność.

Takie informacje podał dzisiaj dziennik The New York Times oraz serwis ABC News. Funkcja, której beta-testy trwały od stycznia br. pozwala na bardzo dokładne wyszukanie osób po konkretnych cechach – bez najmniejszych problemów ma się dać wyszukać na przykład wszystkich, którzy lubią tenis i powiadomili o tym znajomych na portalu. Najpierw Graph Search ma zostać włączony wszystkim użytkownikom, którzy mieszkają na terenie USA oraz tym, którzy używają portalu w języku US English.

Zapowiada się jednak, że to nie koniec czekania – wdrażanie Graph Searcha zostało zaplanowane na kilka tygodni, nie wiadomo również, co z mieszkańcami innych krajów, którzy korzystają z portalu w swoim ojczystym języku. Trudno też określić, co z wersją mobilną, bowiem na chwilę obecną Graph Search jest obecny jedynie w wersji desktopowej.

grah search

I mimo że sposób publikowania nowych użyteczności w obrębie serwisu jest całkiem sensowny i logiczny – pozwala uniknąć wpadek na większą skalę oraz natychmiastowej rewolucji, która niekoniecznie mogłaby przypaść do gustu wszystkim użytkownikom – to jednak dziwią inne kwestie. Pamiętacie może, że podczas prezentacji nowego News Feeda, która miała miejsce na początku marca, ruszyły zapisy (!) na nowy wygląd. Oczywiście, jako autor bloga traktującego również o tematyce Social Media kliknąłem w odpowiednie miejsce i na nowy News Feed czekam do dziś. Moi nieco mniej techniczni znajomi, którzy o prezentacji, zapisach czy nawet Zuckerbergu nie słyszeli nigdy, cieszą się nowym wyglądem portalu już na tyle długo, że zdążył się on im znudzić.

Jako że sam od dłuższego czasu korzystam z serwisu w ojczystym języku obywateli najpopularniejszego państwa świata, to mam nadzieję, że Graph Search zobaczę już niebawem. W przeciwieństwie do moich kolegów i koleżanek, którzy szukajką już się pobawili i zapomnieli, a do widoku powiadomień po prawej stronie zdążyli już dawno przywyknąć.

Ale zaraz… najważniejsze, że w oknie czatu mam koty!


Tags: , ,

2 Responses to “Od dzisiaj Graph Search dla wszystkich! No prawie…”

 1. Reply
  Lipiec 17th, 2013

  Tomek

  A ja mam od lutego 😀 😉

 2. Reply
  Lipiec 17th, 2013

  Marcin

  A ja od dzisiaj;) teraz trwam w oczekiwaniu na nowy News Feed!

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by