Written by in Newsy6 listopada, 2015

Niewielkie rozmiary i niska waga tabletów to ich niewątpliwa zaleta. Jednak oglądanie filmów na małym ekranie sprawdza się tylko podczas podróży lub w komunikacji publicznej. Gdy jesteśmy w domu, często wolimy całą rodziną lub z przyjaciółmi obejrzeć film na wielkim ekranie. Wystarczy podłączyć tablet do nowoczesnego telewizora. Jak to zrobić?

Połączenie za pomocą złącza HDMI

Dla wielu rodzin płaski telewizor z dużym ekranem to podstawa udanego rodzinnego pokazu filmowego. Obecnie znajdziemy na rynku nowoczesne, stosunkowo tanie telewizory, które bez większego problemu połączymy z tabletem lub innym urządzeniem mobilnym. Jest to możliwe m.in. dzięki złączu HDMI – umożliwia ono szybki transfer dźwięku i obrazu. To rozwiązanie jest niezwykle uniwersalne; stosuje się je w większości nowoczesnych urządzeń multimedialnych. Tablety posiadają najczęściej gniazdo mini HDMI, chociaż zdarzają się też modele z wersją mikro lub pełnowymiarową. Dlatego do połączenia się z telewizorem konieczne jest zakupienie kabla posiadającego dwa wtyki HDMI: jeden mały, podłączany do tabletu, drugi pełnowymiarowy – podłączany do telewizora.

Połączenie bezprzewodowe

Możemy również dokonać transferu treści z tabletu na telewizor w sposób bezprzewodowy. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy posiadamy specjalną przystawkę TV (połączoną z telewizorem za pomocą kabla HDMI) oraz dostęp do sieci Wi-Fi. Tablet i przystawka muszą zostać połączone z tą samą siecią bezprzewodową – dzięki temu przystawka będzie w stanie skopiować odpowiednie treści, a następnie przesłać je dalej, do telewizora. Uwaga! Przystawka jest tutaj konieczna, nawet jeśli nasz odbiornik telewizyjny potrafi łączyć się z siecią.

Wybierz sposób dla siebie!

To nasze własne preferencje i możliwości finansowe powinny mieć wpływ na wybór sposobu połączenia. Przystawka jest zdecydowanie droższa, a samo łączenie bezprzewodowe – nieco bardziej skomplikowane. Nie jesteśmy jednak ograniczeni długością kabla i możemy korzystać z tabletu nawet będąc z dala od telewizora.

Nowoczesne rozwiązania dają nam wiele ciekawych możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z multimediów. Warto o nich pamiętać, by wybrać najbardziej komfortowy dla nas sposób oglądania filmów.

It's Your Turn. Say Something!