Written by in MobileMarzec 14th, 2013

Samsung Galaxy S4

Nie udało się utrzymać w tajemnicy większości najistotniejszych informacji dotyczących najnowszego flagowca Samsunga – wiemy już zatem, że Galaxy S4 będzie miał ekran o przekątnej 4,99 cala o rozdzielczości 1080p, ośmiordzeniowy procesor i 2 GB pamięci RAM. Podzespoły zamknięte zostaną w obudowie mającej grubość 7,7 mm, a całość ważyć będzie 138 gramów. Mimo że słuchawka jest większa, niż Galaxy S3, to wizualnie wydaje się być niemal identyczna.

Dodatkowo spodziewać się możemy, że telefon będzie wyposażony w 13 Megapixelowy obiektyw, co jest zdecydowaną zmianą w porównaniu z obiektywem w S3, który miał ‘tylko’ 8 Megapixeli. Procesor Exynos 5410 będzie miał taktowanie 1,8 GHz, czyli będzie pierwszym procesorem z samsungowskiej serii ARM big.LITTLE, która znajdzie zastosowanie w produkcji masowej, a wyróżnia się symultanicznym użyciem rdzeni A15 i A7 celem zapewnienia maksymalnej wydajności i jak najdłuższą pracę na baterii. Procesor będzie dodatkowo wspierany przez układ graficzny 533Mhz PowerVR SGX 544MP3. O pamięci RAM wspominaliśmy już w leadzie, zatem warto jeszcze powiedzieć, że użytkownicy dostaną 16 GB pamięci użytkowej, którą można dodatkowo rozszerzyć dzięki wejściu na kartę pamięci (microSD). W związku z upublicznieniem informacji zaczęto dyskutować o fakcie, że układ graficzny jest niemal identyczny jak w iPhone 5, pracuje jedynie na nieco wyższym taktowaniu (533 MHz w porównaniu do 350 MHz).

Samsung Galaxy S4

Tak jak wcześniej zapowiadano, zastosuje się również technologię Eye tracking, która pozwala na śledzenie ruchu gałek ocznych użytkownika, oraz funkcje znane dzięki używaniu rysika, jedna bez jego zastosowania – np. wybieranie zdjęć wyświetlanych na ekranie jedynie poprzez zbliżenie palca do ekranu, nie zaś fizyczne dotknięcie konkretnego pliku. New York Times informował wcześniej, że ta pierwsza opcja ma służyć na przykład automatycznemu przewijaniu tekstu.

Wydawać by się zatem mogło, że na chwilę obecną wiemy już wszystko, co najważniejsze, ale jednocześnie musimy pamiętać, ze oficjalna premiera nastąpi dzisiaj, zatem część cech może jeszcze nie znaleźć potwierdzenia – chociaż mówi się sporo, że smartfon będzie obsługiwał technologię LTE, wciąż nie jest to pewne. Niemniej jednak, konferencja zaczyna się w Nowym Jorku, w czwartek o godzinie 19 czasu lokalnego, zatem na oficjalne wieści przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka godzin.


Tags: ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by