Written by in Hardware, NewsyMarzec 4th, 2013

MicroSoft logo

W działaniach Microsoftu od niedawna widać pewną zabójczą spójność, która ma wywindować firmę na szczyty sprzedaży i uczynić giganta z Redmond liderem w dostarczaniu elektroniki konsumenckiej każdego kalibru. Pod kontrolą Windowsa 8 i jego odmian działają już telefony, tablety, urządzenia hybrydowe i komputery różnej wielkości, co jednak najważniejsze nie są to tylko urządzenia z logiem MS. Te posunięcia są wypadkową decyzji o stworzeniu ekosystemu działającego na bazie W8 z prawdziwego zdarzenia.

Próby, należy dodać, które kończą się jak na razie umiarkowanym sukcesem. Choć Windows Phone 8 zbiera niezłe recenzje, szczególnie w naszym kraju, gdzie jest drugim najchętniej używanym systemem przez naszych rodaków (z telefonów z WP korzysta ponad 16% Polaków), to już Surface i jego wersja Pro zbiera opinie co najwyżej przeciętne. Z kolei sam system Windows 8, choć na jego promocję wydano bardzo dużo pieniędzy, to komunikowano nie do końca te zalety, które uwypuklić się powinno i ostatecznie nie każdy docenił skalę rewolucji, która dokonała się za sprawą Windows 8.

Tymczasem Microsoft chwali się kolejnymi pomysłami, które tym razem mają przenieść usługi dostarczane przez koncern w sam środek ogniska domowego. W wyobrażeniu Microsoftu nowoczesny dom to taki, w którym na każdej ścianie wisi odpowiedniej wielkości ekran dotykowy, działający rzecz jasna w tym samym środowisku co szereg innych urządzeń przenośnych. Chociażby z tego względu transmisja danych między konkretnymi jednostkami sprzętowymi ma się odbywać natychmiast – na przykład w sytuacji, w której będziemy chcieli pokazać naszej rodzinie na dużym ekranie coś, co mamy zmagazynowane w telefonie. Dąży się też usilnie do sprawienia, by sterowanie tabletami głosem było maksymalnie uproszczone.

Wizja przyszłości, którą można zobaczyć na filmie poniżej jest obliczona na najbliższe od pięciu do dziesięciu lat. Z pewnością więcej informacji dotyczących koncernu otrzymamy na nadchodzącym forum technicznym, które odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Jednocześnie koncern poinformował swoich użytkowników, że na chwilę obecną wstrzymuje kolejne aktualizacje systemu Windows Phone. Do tej pory były one wydawane regularnie, jednak następnej możemy się spodziewać dopiero w okolicach wakacji. Od razu pojawiły się zatem plotki, że MS szykuje się do premiery kolejnych urządzeń, których pracą ma zarządzać nowa wersja WP. Tą nową wersją ma być wspominany już w wielu miejscach Windows Blue, czyli swego rodzaju wersja 8,5 Windows Phone’a. Przede wszystkim odnajdziemy tam nowe jądro systemu w wersji 6.3, ale już interfejs nie będzie przechodzić rewolucji. Dzięki temu, że system ma działać sprawniej zarówno na większych, jak i mniejszych urządzeniach ma być kolejnym krokiem na drodze do pełnej ich integracji.

Photosynth

Photosynth dla WP8

Informacje te zbiegły się w czasie z premierą aplikacji od MS, która umożliwia użytkownikom tworzenie panoram. Photosynth był dostępny do tej pory jedynie dla posiadaczy urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS i, później, również WP7. Posiadacze WP8 będą jednak bardziej zadowoleni, ponieważ aplikacja jest lepiej zintegrowana i pozwala się uruchomić już z poziomu domyślnej aplikacji obsługującej aparat w telefonie. Dostaną też nowe narzędzia umożliwiające dopasowanie balansu bieli oraz szybki podgląd utworzonych panoram.

Photosynth jest już dostępny w Windows Phone Store.

foto: TonZ / Foter.com / CC BY-NC-SA


Tags: , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by