Written by in Gadżety, HardwareCzerwiec 27th, 2013

SmartWatch 2

Kiedy w mediach pojawił się temat inteligentnych zegarków, Sony był jednym z pierwszych producentów, którzy postanowili zaatakować nieznany dotąd teren. Ich SmartWatch nie pobił rekordów popularności – był nieco toporny, miał wąski zakres zastosowań oraz kiepską baterię. Najwyraźniej jednak to nie zniechęciło Japończyków, bowiem niedługo przeprowadzą kolejny szturm na sklepy i spróbują uświadomić konsumentom, że dotychczasowe życie bez takiego zegarka było nudne i puste.

Jedno specom z Sony się udało – pierwsze wcielenie SmartWatcha wciąż jest jednym z najładniejszych urządzeń tego typu, które do tej pory miały oficjalną premierę. Wspomniane jednak we wstępie kwestie oraz wysoka cena, którą mimo to trzeba było za zegarek zapłacić sprawiły, że ostatecznie niewiele osób zdecydowało się na zakup. Jego następca już w tym roku powróci do sprzedaży i spróbuje podreperować stan finansów japońskiego giganta. Zachowa on wszystkie opcje, które dostępne były w pierwszej odsłonie urządzenia, ale nie obejdzie się rzecz jasna bez nowości. SmartWatch 2 ma korzystać z technologii NFC do szybkiego łączenia się z telefonem, ekran o wyższej rozdzielczości dzięki któremu wszystko będzie lepiej widoczne w pełnym słońcu, dłuższy cykl życia na baterii oraz poprawiony interfejs użytkowy z większą ilością preinstalowanych aplikacji, które zdecydują o użyteczności urządzenia.

Ekran urządzenia będzie miał przekątną 1,6” o rozdzielczości 220 x 176 pikseli, niemniej większy ekran nie wpływa drastycznie na wygląd zegarka, nie ma zatem obaw, że na nadgarstku będzie wyglądać groteskowo. Producent zastosował również obudowę, którą można opisać normą IP57, co oznacza, że urządzenie jest wodoodporne. Sony obiecuje również najdłużej działającą baterię w porównaniu z produktami konkurencji, a kiedy jednak trzeba będzie naszego SmartWatcha naładować, będzie to możliwe za pomocą wejścia microUSB. Koperta i pasek wyglądają całkiem elegancko, a ten ostatni będzie można wymienić.

Możemy mieć pewność, że podzespoły zegarka będą zdecydowanie bardziej wydajne, niż w poprzedniku, niemniej wcześniej to kiepski soft i szeroko pojęta użyteczność stanęły na drodze do osiągnięcia sukcesu. Teraz ma być on niemal bliźniaczo podobny do tego, co znamy z najwygodniejszych androidowych smartfonów – pojawią się nawet przyciski na obudowie znane z telefonów. Ma on też współpracować z większością opartych na systemie operacyjnym od Google urządzeń. Póki co Sony nie powiedziało słowa na temat iOS’a.

Najważniejsze pytanie brzmi jednak ‘kiedy’ – Japończycy obiecują, że SW2 ma trafić do sklepów na całym świecie w okolicach sierpnia. Nic niestety nie wiadomo jeszcze na temat ceny. Jeśli urządzenie faktycznie ma odnieść sukces w pojedynku z dobrze przyjętym Pebble (a mówi się także, że na horyzoncie są produkty Apple i Google) to Sony musi wnieść się na wyżyny swoich możliwości.


Tags: , ,

One Response to “SmartWatch 2 niebawem w sklepach”

  1. Reply
    Lipiec 2nd, 2013

    czy aby na pewno

    Fajny gadżet, ale uważam, że jak na razie zupełnie niepotrzebny, przynajmniej dopóki koncerny nie znajdą sposobu, żeby miał więcej możliwości. Z zestawu słuchawkowego i tak nie korzystam, więc co za różnica czy połączenie odbiorę z poziomu urządzenia na nadgarstku czy wyciągając telefon z kieszeni. Aha, sam mam też za fajny zegarek, żeby go zmieniać na coś takiego;p

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by