Pośmiertna spuścizna cyfrowa

0

Written by in Social mediaLipiec 28th, 2015

Dorasta powoli pierwsze pokolenie w całości zanurzone w rzeczywistości cyfrowej, dla których pierwsze kroki były równoznaczne z wejściem do Internetu. Także ludzie, którzy dorastali w latach popularyzacji światowej sieci, wytworzyli prawdziwe oceany informacji, które składają się na ich osobowość na równi z namacalnym wytworami ich codziennego życia. Co jednak gdy jego linia zostaje przerwana, co […]

Read this post Read more

Ile wart jest Snapchat?

0

Written by in Social mediaListopad 15th, 2014

Słyszeliście o serwisie społecznościowym, który nazywa się Snapchat? Cóż, w największym skrócie to kolejna wariacja na temat znanej wszystkim czatruletki, tylko że tutaj uzewnętrzniamy się głównie za pomocą zdjęć, a rozmówców losujemy z grona swoich znajomych. Z wielu względów zdobywa on wielką popularność, szczególnie wśród amerykańskich nastolatków. Ta aktywność nie mogła zostać niezauważona.

Read this post Read more

Facebook będzie przechowywać numer naszej karty kredytowej

0

Written by in Newsy, Social mediaWrzesień 25th, 2013

Internet to miejsce pełne zagrożeń, zatem pod żadnym pozorem nie podawaj nigdzie numeru swojej karty kredytowej – można było usłyszeć wiele razy. Tak się jednak składa, że korzystanie z elektronicznych płatności jest obecnie w wielu przypadkach nie tylko całkowicie uzasadnione, ale i niezbędne. Chociażby w przypadku Facebooka.

Read this post Read more

Zmiany w polityce prywatności Facebooka

1

Written by in Social mediaSierpień 30th, 2013

Facebook się zmienia – o tym pewnie słyszeli już niemal wszyscy. Być może jednak do tej pory nie każdy administrator prowadzący różnego rodzaju fanpage zdawał sobie sprawę z faktu, że często łamie regulamin najpopularniejszego portal społecznościowego świata, na przykład poprzez organizowanie konkursów, w których – by wziąć udział – należało udostępnić zdjęcie zaproponowane przez admina. […]

Read this post Read more

Social Media w służbie zdrowia?

4

Written by in Social mediaLipiec 16th, 2013

Jeśli przez twoją głowę kiedykolwiek przeszła myśl o samobójstwie, ratunku możesz oczekiwać z bardzo zaskakującej strony – pomóc mogą ci media społecznościowe. A w zasadzie specjalny algorytm tworzony pod nazwą Durkheim Project, który dzięki analizie słów kluczowych wybranych na podstawie badań będzie obliczał prawdopodobieństwo pozwalające określić, czy możesz być zagrożeniem dla samego siebie.

Read this post Read more

Przeczytaj, jeśli często korzystasz z usług dr. Google!

3

Written by in Newsy, Social mediaLipiec 10th, 2013

Ze wszystkich rzeczy, do których wykorzystujemy Internet, wyszukiwanie informacji na temat naszego stanu zdrowia jest jedną z prymarnych kwestii. Doktor Google często jednak wprowadza nas w błąd, skąd okazuje się nagle, że zwyczajny ból barku może być objawem nowotworu. Zastanawialiście się jednak kiedyś, czy zebranie danych, które wpisujemy do wyszukiwarki mogłoby się przyczynić do stworzenia […]

Read this post Read more

Od dzisiaj Graph Search dla wszystkich! No prawie…

2

Written by in Social mediaLipiec 8th, 2013

Pamiętacie jeszcze Graph Search? Podczas prezentacji wyszukiwarka wewnątrzserwisowa wzbudziła wiele zamieszania, po czym słuch o niej zaginął – część osób może korzystać z dobrodziejstw, jakie za sobą niesie, część nie widziała jej jeszcze na oczy. Tymczasem Mark Zuckerberg zdecydował, że wszyscy użytkownicy na terenie Stanów Zjednoczonych od dzisiaj dostaną nową funkcjonalność.

Read this post Read more

Włączamy GPS w telefonie – nadchodzi znaj.pl

0

Written by in Social mediaCzerwiec 4th, 2013

Serwisy społecznościowe, których główną cechą jest geolokalizacja nie mają w Polsce łatwo. Mimo że sporo naszych rodaków posiada już smartfon, niewielu wie, jak wykorzystać pełnię możliwości takiego urządzenia. Dlatego też nieświadomie rezygnują z udogodnień, jakimi dzięki tandemowi telefon + social media mogą się cieszyć.

Read this post Read more

Facebook Home – co dalej?

0

Written by in Mobile, Social mediaKwiecień 8th, 2013

W czwartek oczy świata IT w większości były skierowane na konferencję, na której Mark Zuckerberg zapowiadał Facebook Phone’a i Facebook Home. Oczywiście każdy ma już swoje zdanie na temat słuszności projektu oraz potencjału, który prezentuje – nic zatem dziwnego, że w tej kwestii wypowiedziano się również w Redmond, siedzibie Microsoftu. Co myślą Ballmer i spółka?

Read this post Read more

Jak świat korzysta z mobilnego Facebooka?

0

Written by in Social mediaMarzec 29th, 2013

Statystyki dotyczące mediów społecznościowych często bywają zaskakujące. Gdybyś miał się, drogi Czytelniku zastanowić, ile razy w ciągu dnia sprawdzasz swoje konto na Facebooku za pomocą telefonu, ile by to było? I czy mieściłbyś się w średniej?

Read this post Read more

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by