Written by in Gry12 października, 2015

Po dobrze przyjętej pierwszej odsłonie o najemnym łowcy potworów rodem z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego oraz pełnym sukcesie 2 części sagi, czas na Dziki Gon, tytuł, o którym słyszał już chyba każdy, nawet ten, kto nie ma zbyt wiele do czynienia z grami komputerowymi czy konsolami. Jak się udała szumnie zapowiadana superprodukcja ze stajni CD Projekt Red?

Po prostu się udała. A nawet więcej! Dość powiedzieć, że dzieło polskiego wydawcy nie tylko prędko zostało uznane za najlepszy RPG roku, ale i wielu recenzentów okrzyknęło Wiedźmina jedną z najlepszych gier tego gatunku w swojej kategorii!

Renesans RPG-ów

Gatunek RPG ostatnimi czasy dryfował delikatnie w kierunku zręcznościówek. Coraz więcej akcji, coraz mniej fabuły. Wiedźmin 3 Dziki Gon poszedł w zupełnie innym kierunku. To prawdziwy, rasowy RPG, w stylu starej szkoły: Baldur’s Gate czy Icewind Dale. Ale ma coś jeszcze – wciągającą fabułę, fabułę na miarę kultowego Planetscape: Torment.

Fabuła, fabuła i jeszcze raz fabuła

Do Wiedźmina III nie trzeba zachęcać, przed Wiedźminem należy przestrzegać! Każdy bowiem, kto siądzie przed ekranem komputera czy przed konsolą może być pewien, że nie tak łatwo będzie mu się od niej oderwać. Niezwykle sugestywny świat, wyraziste postaci sprawiają, że co rusz powtarzamy sobie, jeszcze jeden quest, jeszcze jedna przygoda!

Oprawa audiowizualna

Emocje, jakie przeżywamy, podkręcana jest jeszcze przez oprawę dźwiękową. Muzyka wręcz powala, tworzy niesamowity klimat. Do tego grafika. Choć jeszcze przed premierą gry pojawiły się kontrowersje. Mówiono o tym, że grę programiści okroili z tekstur, by gra była kompatybilna z możliwościami konsol. To oczywiście nie spodobało się pecetowcowm. Po premierze głosy te ucichły, gra prezentuje się bowiem oszałamiająco, a jeśli dysponujemy mocnym komputerem z gry naprawdę można wiele wyciągnąć.

Wiedźmin Dziki Gon to gra wyjątkowa, gra, która nie ma słabych punktów. Wciągającą fabuła, klimatyczna muzyka, efektowna grafika. Wszystko to sprawia, że każdy wielbiciel RPG-ów powinien czym prędzej udać się do sklepu i zakupić swój egzemplarz. A już niebawem wychodzi pierwszy dodatek do gry…


Tags: , ,

It's Your Turn. Say Something!