Written by in Social mediaCzerwiec 4th, 2013

znaj.pl

Serwisy społecznościowe, których główną cechą jest geolokalizacja nie mają w Polsce łatwo. Mimo że sporo naszych rodaków posiada już smartfon, niewielu wie, jak wykorzystać pełnię możliwości takiego urządzenia. Dlatego też nieświadomie rezygnują z udogodnień, jakimi dzięki tandemowi telefon + social media mogą się cieszyć.

Wystarczy wspomnieć przypadek portalu Foursquare – przed paroma laty robił piorunującą karierę na terenie Stanów Zjednoczonych, ale niestety próba  bezpośredniego przeszczepienia założeń, które sprawdziły się za Wielką Wodą w Polsce spaliła na panewce. Nie oznacza to jednak, że nasi rodacy nie są zainteresowani takimi możliwościami – wystarczy przypomnieć sobie, jak często ktoś z naszych znajomych na Facebooku meldował się podczas zagranicznych wyjazdów, delegacji czy urlopów. Taka nasza ludzka natura, że z zasady lubimy się chwalić – a w tej sytuacji wszystko dzieje się jakby przy okazji, mimochodem.

znaj

Geolokalizacja najwięcej radości daje jednak w skali lokalnej. Zdają sobie z tego sprawę twórcy portalu Znaj.pl – najnowszej próby pokazania, że w naszej komórce warto jednak włączyć nadajnik GPS. Znaj.pl jest portalem społecznościowym, który w bardzo łatwy sposób pozwala sprawdzić, co dzieje się w naszej najbliższej okolicy – a w zasadzie, parafrazując jedną z reklam złocistego napoju dla dorosłych – kto się dzieje w pobliżu, po czym wejść w natychmiastową interakcję. Dzięki współpracy z największym serwisem społecznościowym świata – wspomnianym Facebookiem – możemy połączyć istniejące już konta, dzięki czemu zbędne staje się zakładanie nowego profilu. Całość trwa niecałe 10 sekund. Po chwili mamy już możliwość ustalenia własnej lokalizacji oraz sprawdzenia, jacy użytkownicy znajdują się w naszym sąsiedztwie. Znajomych możemy przypisywać do konkretnych grup, dzięki czemu udostępniane zdjęcia, statusy oraz to, co najważniejsze – miejsce naszego aktualnego pobytu – możemy kierować do wyselekcjonowanej grupy odbiorców.

Znaj.pl jest miejscem, w którym możemy również tworzyć galerie zdjęć, oczywiście dostajemy też możliwość, by dodać miejsce wykonania fotografii. Na razie jednak serwis walczy o nowych użytkowników – to oni są najważniejszym kapitałem, jakim mogą się pochwalić portale społecznościowe; bez zainteresowania wykazywanego przez dużą grupę osób witryny często kończą z opinią miasta duchów – łatka ta na długo przylgnęła chociażby do popularnego Google+. Znaj.pl ma potencjał, by niebawem dorobić się pokaźnej bazy aktywnych użytkowników. Do stworzenia map wykorzystano dorobek wspomnianego już internetowego giganta – Google – w związku z czym płynnie możemy przechodzić od widoku szczegółowego do ogólnego.

Warto co jakiś czas sprawdzać, jak rozwijać się będzie serwis – my prawdopodobnie jeszcze do tematu powrócimy. I Was również zachęcamy do sprawdzenia, czy w geolokalizację w wydaniu Znaj.pl warto się bawić!


Tags: , ,

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by