Written by in GryLipiec 17th, 2013

xobx live

Dziś znów słów parę o Microsofcie, ale uwaga – w pozytywnym kontekście. Co więcej, znów wspomnimy o Xbox One, czyli o produkcie, który do tej promowany był w sposób, powiedzmy, mało udany.

Przeczytać można było o tym przede wszystkim tutaj. Dla odmiany dzisiaj coś, z czego potencjalni nabywcy konsoli z pewnością będą zadowoleni. Mówienie o One rzadko jednak może się odbywać w oderwaniu od bezpośredniej konkurencji w postaci PlayStation 4 i tak też jest w tym przypadku. Jednym z głównych wyróżników PS4 miała być łatwość i szybkość, z jaką będzie można zagrać w wybraną w sklepie internetowym produkcję – maksymalne skrócenie czasu potrzebnego na ściągnięcie oraz instalację gry na dysku naszej konsoli było jednym z priorytetów Japończyków. Ta przewaga została jednak właśnie zniwelowana – w ściągane aktualnie gry będzie można zagrać od razu, jeszcze zanim wylądują na dysku One. Do akcji będzie można wkroczyć już po chwili, a reszta plików ściągnie się w tle. Amerykanie potwierdzili tę informację serwisom Polygon i Engadget.

Niektóre z pomysłów Microsoftu i Sony dotyczące strumieniowania gier mogą się wydawać niezwykle karkołomne – a już na pewno w porównaniu z możliwością grania podczas ściągania pozostałych plików, bowiem taka opcja jest dostępna już na obecnej generacji. Posiadacze PS3, którzy zdecydowali się kupić w PS Store jeden z najnowszych hitów – The Last of Us – mogli go pobrać za pomocą opisanej wyżej techniki. 


Tags: , , ,

7 Responses to “Wybierasz i grasz – Xbox One skraca dystans do PS4”

 1. Reply
  Lipiec 17th, 2013

  Wojtek

  Fajne to!!! Zeby tylko bylo mnie stac na X

 2. Reply
  Lipiec 17th, 2013

  Wojtek

  Fajne to! Zeby tylko bylo mnie stac na Xbox One :/ Trzeba zaczac zbierac kaske…

 3. Reply
  Lipiec 17th, 2013

  Marcin

  ‚trochę’ ponad 2000 zł i jest Twój;)

 4. Reply
  Lipiec 23rd, 2013

  Dżondżo

  Walić microsoft i ich xboxa, czekać tyle czasu, premiera opóźniona w stosunku do europejskiej, mają gdzieś nasz kraj, na pewno im nie dam zarobić, niech se sami grają

 5. Reply
  Lipiec 23rd, 2013

  XMastaX

  Ja do tej pory grałem na 360 nienawidzę Sony jak psów ale tym razem chyba wygrają i będę musiał się pogodzić z tym, że na moim biurku stanie PS4

 6. Reply
  Lipiec 23rd, 2013

  Aniaaa:)

  a ja tam się wstrzymam z oceną – w dniu premiery i tak nigdy nie kupuję takich urządzeń, bo zazwyczaj jest jeszcze milion rzeczy do poprawienia. poczekam, popatrzę co się bardziej kupić opłaca i wtedy podejmę decyzję.

  napisała fanka i posiadaczka PS3

 7. Reply
  Lipiec 23rd, 2013

  Marcin

  Ania, gratuluję rozwagi:)

It's Your Turn. Say Something!

Latest News From

Laptop do gier – na co zwrócić uwagę?

Czerwiec 8th, 2016
Written by

Co przyniesie era post-PC?

Maj 6th, 2016
Written by

Jaki czajnik elektryczny kupić?

Luty 3rd, 2016
Written by